5. Razpis Društva gradbenih inženirjev in tehniko Maribor za podelitev nagrad

najboljšim diplomskim nalogam v študijskem letu 2011/2012 na Fakulteti za gradbeništvo, s področja gradbeništva

Prijavnica za šolsko leto 2011/2012

• Splošno

Temeljno poslanstvo Društva gradbenih inženirjev in tehnikov Maribor (DGIT Maribor) je skrb za spodbujanje razvoja gradbene stroke. Društvo gradbenih inženirjev in tehnikov Maribor uspešno sodeluje s Fakulteto za gradbeništvo Univerze v Mariboru, zato je Izvršni odbor društva sprejel sklep, da se objavi razpis za podelitev nagrad najboljšim diplomskim nalogam s področja gradbeništva, ki jih bodo izdelali diplomanti Fakultete za gradbeništvo Univerze v Mariboru. Namen razpisa je spodbuditi razvoj študija gradbeništva in dodatno dvigniti kakovost ter atraktivnost diplomskih nalog.

• Kandidati za prijavo

Na razpis se lahko prijavijo diplomanti FG UM, ki so v študijskem letu 2011/2012 izdelali in oddali diplomsko nalogo v Referat za študijske zadeve ali opravili zagovor diplomske naloge. Kandidata lahko prijavi mentor, komentor, predstavnik podjetja ali se diplomant prijavi sam. Razpis velja za diplome univerzitetnega in visokošolskega strokovnega študija  ter diplomanti gospodarskega inženirstva. Razpis ne velja za diplomante študija ob delu in za kandidate, starejše od 30 let.

• Področja razpisa

Diplomska dela, se bodo vrednotila po spodaj razpisanih področjih in sicer:

• Materiali v gradbeništvu,
    • Operativno gradbeništvo,
    • Gradbene konstrukcije,
    • Gradbena mehanika,
    • Geotehnika,
    • Informatika v gradbeništvo,
    • Stavbarstvo, prostorsko načrtovanje in varstvo okolja.

• Komisija za nagrajevanje diplomskih nalog

Diplomska dela bo ocenjevala komisija, ki jo imenuje Izvršni odbor DGIT Maribor. Komisija je sestavljena iz osmih članov, ki jih predstavljajo strokovnjaki iz gospodarstva in s fakultete; s področij načrtovanja, gradnje in vzdrževanja. V komisiji, ki ocenjuje diplomske naloge, ne smeta biti mentor in komentor prijavljenih diplomskih nalog. V takem primeru, se za ocenjevanje diplomskega dela član komisije nadomesti z drugim članom komisije. Glede na prispele naloge izvršilni odbor DGIT Maribor imenuje komisijo. Komisija lahko odloči, da nagrade ne podeli ali pa jih izjemoma podeli več.

• Način ocenjevanja diplomskih nalog

Naloge ocenjuje komisija, ki so ji na vpogled dane vse prispele diplomske naloge iz razpisanih področj.

Ocenjujejo se:

• način pristopa k obravnavi temi,
    • izvirnost teme,
    • uporabnost naloge,
    • kvaliteta obdelave teme in
    • strokovnost.

Vsak od prej naštetih kriterijev se točkuje z ocenami od 6 do 10.

• Število nagrajenih diplomskih nalog

DGIT Maribor nagrajuje najboljše diplomsko delo iz razpisanih področij, naštetih v 3.alineji razpisa.

• Način in rok prijave

Razpis bo objavljen na spletnih straneh DGIT Maribor, FG in na oglasni deski FG. Rok za prijavo je od 1.10.2011 do 30.9.2012. Kandidat mora predati pisno vlogo in nalogo v tiskani obliki 1-izvod (fotokopija) in 1 izvod na CD v pdf formatu z možnostjo razmnoževanja. Vlogo se preda na referatu FG.

• Objava rezultatov

Rezultati razpisa bodo objavljeni na spletni strani DGIT Maribor in FG do konca leta 2012. DGIT Maribor bo izbrano nalogo iz razpisanih področij denarno nagradilo ter razglasilo najboljšo diplomsko delo v študijskem letu 2011/2012.

• Nagrade

Nagradni sklad je 1000 € (brutto).

• Donatorji

DGIT Maribor bo za ustanovitev nagradnega sklada zbiralo sredstva donatorjev, zato si pridržuje pravico, da se en izvod nagrajenih diplomskih del, arhivira v arhivu DGIT Maribor kot dokazno gradivo. Na željo donatorjev se lahko razpiše še dodatna tematika, ki bo prav tako nagrajena iz nagradnega sklada.

V Mariboru, November 2010

Predsednik DGIT Maribor

Stipan Mudražija, univ.dipl.inž.grad.

Dekan Fakultete za gradbeništvo